Odchudzanie, a suplementacja - resweratrol
"Lampka czerwonego wina dla zdrowia"-  na pewno każdy słyszał te słowa ;)
 

Uważa się, że niewielka ilość czerwonego wina ma pozytywny wpływ na układ krążenia,czy   obniżenie cholesterolu, a także zwalcza wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie. Właściwości   prozdrowotne czerwonego wina, to zasługa tajemniczego składnika zwanego resweratrolem. Dość   trudna nazwa środka, który jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów!


Gdy pierwszy raz o nim przeczytałam, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Suplement ten od razu mnie zainteresował. Teraz będę miała go okazję wypróbować, a to dzięki uprzejmości wyjątkowego SKLEPU -  MAGICZNY OGRÓD, w którym znajdziecie niezliczoną liczbę naturalnych suplementów, ziół oraz innych produktów:)


Czym jest resweratrol:

Resweratrol w największej ilości występuje w czerwonych winogronach, a dokładniej w ich skórkach. Oprócz tego, dość sporą jego ilość można znaleźć w korzeniu rdestowca ostro-kończystego występującego w Chinach i Japonii. Roślina ta jest doceniana przez wschodnią medycynę naturalną.
W mniejszych ilościach można go znaleźć w malinach, kakao, jabłkach czy porzeczkach.

Struktura chemiczna resweratrolu sprawia, że zaliczany jest on do fitoestrogenów, czyli roślinnych hormonów zbliżonych budową do estrogenu, damskiego hormonu.Działanie:

Związkiem tym zaczęto się interesować, gdy zauważono, iż kraje śródziemnomorskie charakteyrzują się niskim odsetkiem ludzi z problemami sercowo-krażeniowymi.

Okazało się, że w zapobieganiu miażdżycy, chorób wieńcowych, czy nadciśnienia, resweratrol jest bardzo dobrym wyborem
Jego zdrowotne właściwości zostały docenione w Europie, jak i w krajach azjatyckich.

Resweratrol hamuje proces zapalny w organizmie, a dzięki hamowaniu utlenienia lipidów, zapobiega również rozwoju miażdżycy.  
Zażywanie tego fitoestrogenu przyspiesza przepływ krwi, nawet u ludzi z chorobą wieńcową.

Oprócz bardzo dobrego wpływu na kondycję układu sercowego, resweratrol wpływa pozytywnie na zapobieganie chorobom nowotworowym, a także poprawia efektywność chemioterapii.

Osoby chorujące na cukrzycę, czy otyłość mogą również zauważyć pozytywne efekty przyjmowania resweratrolu. 

Związek ten aktywuje białko z rodziny sirtuin, które obniża apetyt, a także jest odpowiedzialne za regulację wydzielania insuliny. Ponadto, wzmaga rozpad komórek tłuszczowych oraz detoksykację organizmu. Dzięki oczyszczeniu organizmu zyskujemy dodatkową energię, co przekłada się też na większość aktywność fizyczyną :)

Stosowanie:

Należy jednak pamiętać o umiarze w przyjmowaniu produktów antyoksydacyjnych, żeby zamiast poprawić funkcjonowanie organizmu nie doprowadzić do jego uszkodzenia. Jak w przypadku wszystkiego (chyba), umiar jest jak najbardziej zalecany. 

Dlatego nie należy przekraczać zalecanej dawki resweratrolu, za którą uważa się 100 mg dziennie :)

Po tym całym opisie, działanie resweratrolu wydaje się obiecujące. 

Przez miesiąc będę stosować zalecaną dawkę. 
Zrobiłam badania cholesterolu, który mimo zdrowej diety, nie jest u mnie najniższy ;) 

Będę obserwować swoje ciało i za miesiąc wrócę z opinią!

Dajcie znać, czy takie testy są dla Was atrakcyjną propozycją ;)

Etykiety: , , , , , , , ,